PÄRINDIA – Augustiunetus 2013 üheõhtukohvik

Ja lõpuks ometi jõudsin ma sinnamaani, et ka ammu lubatud Augustiunetuse kohviku Pärindia menüü retsepte avalikustada. Kuid enne veel tuleb ära mainida, et ka sel aastal oli kohviku lõpptulemus super ning kiiduväärt. Kohviku Pärindia tulust toetab BPW Pärnu klubi (Eesti Ettevõtlike Naiste  Assotsiatsiooni kuuluv klubi) ka sel aastal Pärnu Naiste Varjupaika ning Augustiunetuse raames üles seatud üheõhtukohvikuga õnnestus teenida heategevuseks tervelt 355 eurot. Sügav kummarus kogu korraldusmeeskonnale kohvikus ning suured tänud kõikidele klientidele, sõpradele, tuttavatele ja muidu headel inimestele, kes meid kõige selle juures aitasid! Aitäh teile! 

BPW Pärnu klubi

Isiklikult võin öelda, et see oli taaskord väga lahe kogemus. Kuigi ilm sel aastal vigurdas ning tõi kaasa öise vihma, siis ei lasknud keegi sellest ennast häirida. Kohvikupidajad oli rõõmsad, kliendid olid lusti täis ning ei hirmutanud see vihm Augustiunetuselt rahvast eemale. Au ja kiitus festivali korraldusmeeskonnale, kes on antud üritusest teinud niivõrd suurepärase festivali. Üks ilus lõpetus suurele suvetrallile on see festival küll.

Kurb on vaid selle kõige juures see, et ma ise (juba teist aastat siis) ei ole saanud Augustiunetusel kaugemale kui oma kohvik. Rahvasuu räägib, et üheõhtukohvikuid on aastast aastasse rohkem ja rohkem ning erinevaid maitseelamusi kuhjaga, vali mida vaid hing ihkab. Võin öelda, et nii oli küll, või noh nii palju kui ma meie menüüd arvesse võtan ning kohviku Pärindia telgi ümber askeldanud teisi kohvikuid arvesse võtan. Näiteks meie indiapärastele toitudele pakkusid sel aastal konkurentsi grillitud kanapugud ning teiselt poolt praetud värske kapsas taignas Hiina (või oli see nüüd Jaapani) lisanditega (no sel toidul oli ka tegelikult pikk ja korralik idamaine nimi aga ausalt lihtsam on seda seletada kui praetud värske kapsana kui hakata meelde tulemata seda nime). Ja ega ka antud kapsakohvikul klientidest puudust ei olnud. Väikse vahetustehingu käigus (kaup kauba vastu, nagu need asjad ikka maast ja ilma käinud on) saime ka meie seda kapsas proovida. Oli teine päris põnev ning erinev ikka küll 🙂 Tasus proovimist. 

Lauakaunistused

Aga mida sai, siis sel aastal proovida kohvikus Pärindia? Aga palun, menüü oli meil see aasta järgmine:

Reisimehe amps …. see oli muuseas menüüs ka eelmisel aastal ja just seetõttu, et see eelmisel aastal oli meie kohvikukülastajate lemmik, leidis see ka sel aastal oma koha meie menüüs. Retsepti selle kohta leiad siit

Tulilinnu küpsised … teisisõnu tšilli-juustuküpsised.   Kahjuks tuli tõdeda suhteliselt palju seda, et eestlased pelgavad vürtsikaid toite. Kuigi meie kohviku menüüs olevad toidud olid vaid väga lahja lahja versioon sellest, millised tegelikult on India toidud. Tulilinnu  küpsiste retsepti leiad siit.

Vege-indi kotletid … ehk teisisõnu porgandi-riisikotletid mee ja ingveriga, mille juurde serveerimise ka karrikastet ja kuskussi salatit. Ja ohh seda üllatust, sel aastal oli just see roog kohvikukülastajate lemmik. Nagu ütleb ka vanasõna “aastad ei ole vennad” 🙂 Vaata kotletide retsepti siit.

Kšatrijate meelispalad … sõjameeste võikud. No see oli kahepoolne võileib indiapärase kotleti, karrikastme ja karamelliseeritud punaste sibulatega. Aga vot selle võiku retsepti ei ole ja ei saagi olema. Kotletid tulid päris head aga kahjuks olin ma nii kokkamistuhinas, et unustasin retsepti kirja panemast ja andke armu minu vanale peale, kahjuks meeles see ka enam täpselt ei ole. 🙂 

Soolased toidud kohvikus Pärindia

Vaišjad …. Oi need olid laste lemmikud ja ei saa imestada, sest tegemist oli nisupalli ampsudega, mis olid mõnusalt kaetud šokolaadiga. Retsepti kae siit.

Läänemere tuhkatriinu … ehk porgandikook sidrunimekiga.  Oli hea kook. Üks parimaid porgandikooke, mida ma olen saanud ja just see sidrun andis nii hea meki sinna juurde. Retsept siit.

Rajadiraja ja Maharaja … 🙂 On ju vahvad nimed 🙂 Magusate roogade poole pealt olid just need kaks torti rahva lemmikud. Tegemist, siis tšilli-trühvlitordiga, mis muuseas sobib kindlasti ka suurepäraselt jõululauale . Mõnus šokolaadine tort väikese särtsuga. Retsepti on pärit toidutarest.

Magusad road kohvikus Pärindia

Ämma päts … puuviljakeeks. Lihtne ja maitsev klassikaline puuviljakeeks . Miskipärast valmistas selle toidu nimi meesterahvastele kõvasti nalja 🙂 Retsepti vaata aga siit.

Kuurordi muffinid … punasesõstra-kardemonimuffinid. No ei saa ju ükski korralik kohvik läbi enam muffiniteta ja nii ka meie mitte. Retsepti vaata siit.

Elevandipoisi muffinid … Meie kohviku idee oli inspireeritud Indiast ja Pärnust, kui suurepärasest kuurordlinnast, siis ei saanud ju üle ega ümber ka elevandist. Lastealal oli kohvikus täitsa olemas ka elevandi liumägi ja ei saanud ka puududa, siis elevandipoisi muffinid. Vaata retsepti siit.

Ja muidugi õhtu parim jook Tšandaala märjuke ;), mis seistes läks üha kangemaks ja seda mitte alkoholi sisalduse poolest vaid vürtsikuse poolest, sest jook sisaldas parajas koguses värsket tšillit ja ingverit. Seda jooki soovitan küll suvisele grillõhtule. Puuviljad (kirsid, arbuus, viinamarjad, punased ja mustad sõstrad) sisse ning mõnus särtsakas bool ongi valmis. Retsepti leiad siit.

Tšandaale märjuke

Ja selline see kõik sel aastal oligi. Vaatame äkki isegi järgmisel aastal taas 🙂

Dinosaurused kohvikus

 Külastajaid oli kohvikul mitmeid, erinevad nii soo rahvuse kui vanuse poolest 🙂 

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s