Punutud piparkoogid

Esimeseks advendiks valmisid piparkoogid, seekord aga oma välimuselt väheke teistmoodi – punutud piparkoogid. 

Pinterestis ringi kolades ja jõuludeks huvitavaid meisterdamisideid otsides jäid mulle silma punutud piparkoogid. Need olid oma välimuselt niivõrd lahedad, et mõttes valmis kohe otsus, just neid piparkooke peab see aasta tegema. Ja siin nad nüüd, siis ongi, minu versioon ja katsetus punutud piparkookidest. 

Seekord eraldi piparkoogitaigna retsepti ma ei jaga. Kui ausalt üles tunnistada, siis ei ole ma oma toiduvalmistamise ja küpsetamise “karjääri” jooksul veel kordagi ise algusest lõpuni piparkoogitaigent valmistanud. Tean-tean, et see pole tegelikkuses üldse mitte raske, kuid olen alati läinud lihtsama vastupanu teed ja valmistanud piparkooke poetaignast. Ja seda ka seekord. Kasutasin 500 gr taignapakki ja valmis ca 10-12 piparkooki. Kuna õhukeseks rullitud taignaga ja ribadega oli suhteliselt raske manööverdada punumisel, siis rullisin taigna seekord suhteliselt paksuks, mis aga omakorda vähendas valminud küpsiste kogust. 

Kui taignaribadest oli punutis kokku pandud lõikasin meelepärase piparkoogi vormiga küpsise välja ja tõstsin ettevaatlikult ahjuplaadile. Tõstmisel tuleb tõesti ettevaatlik olla, sest piparkoogi äärmised taignaribud kipuvad kergelt paigast minema ja oma võlu sellega kaotama. Suru enne plaadi peale tõstmist piparkoogi äärmiseid taignaribasid kergelt näpuga kinni. 

Punumine ja rullimine ja sättimine võtab nende piparkookide valmistamisel küll kordades rohkem aega võrreldes tavaliste piparkookidega, kuid see eest on tulemus seda väärt. Ja võtkem nii, et sama aeg kulub tegelikult hiljem tavaliste piparkookide kaunistamisele glasuuriga, kuid neid piparkooke pole vaja eraldi kaunistada, sest nende omapärane välimus on juba iseenesest kena kaunistuse eest. 

Kahjuks mul seekord täpset pilti punumistehnikast pakkuda ei ole, kuid huvi korral vaata punumise osa näiteks siit.

 

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s