Kreemine orzo pasta panniroog

Taaskord piinlik. Pole nii ammu blogisse jõudnud. Piinlik-piinlik. Mitte, et ma vahepeal poleks midagi süüa teinud, küll ja veel, jõulud ja puha, aga ikkagi ei ole kuidagi mahti olnud. Igal aastal alates blogi pidamise algusest ma ikka mõtlen, et tähtpäevade puhul postitan ka midagi enda katsetustest seoses tähtpäevaga aga jah, taaskord ka sel aastal vaid mõtteks see jäigi. Jõulutoidud – möödanik. Aastavahetus – möödanik. Õnneks pere vajab toitu ja eks, siis jätkan argiõhtustel toidu teemadel.

Pealegi seoses kolimisega uude koju ei ole ma lihtsalt ikka veel leidnud seda õiget kohta, kus pilte teha. Eelmises elukohas oli selline koht olemas, kus valgust oli piisavalt ja kõik sobis. Aga nüüd olen endiselt sellise “õige” kohta otsingul. Kahjuks on nii mõnigi toidupilt ka juhtumisi halva kvaliteedi tõttu delete nupuga minema pühitud. Eks tegelikult jääb veel vajaka ka minu fotografeerimise oskustest. Taaskord tuleb ennast käsile võtta. Uusaasta lubadus siis – jõuan siia rohkem 🙂

Senika aga retsept teemal, mida meie pere üks päev lõunasöögiks sõi ja eks ikka kiirelt ja lihtsalt.

Kreemine orzo panniroog

200 gr orzo pastat (riisikujuline makaron)

10 šampinjoni

1 küüslauguküüs

140 gr toorsuitsupeekonit (kasutasin Rakvere sellist toodet vt. siit

1 tšilli

125 dl kohvikoort

50 gr parmesani

0,5 dl kanapuljongit

õli praadimiseks

Kreemine orzo panniroog

Tükelda seened ja toorsuitsupeekon (kui viimane ei ole just juba tükeldatud kujul). Prae pannil õlis peekon ja seened. Lisa juurde orzo pasta (keetmata kujul) ning sega läbi. Sega juurde tükeldatud tšilli ja purustatud küüslauk koos kohvikoore ja puljongiga. Sega kõik korralikult läbi ja jäta madalale kuumusele kaane alla hauduma. Küpseta 15-20 min aeg-ajalt segades, kuni pasta on valmis. Võta pann tulelt ja sega juurde riivitud parmesani juust. Serveeri soojalt.

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s