Keedetud kondenspiimaga vahvliampsud

Kõik sai alguse sellest, kui Mari-Liis oma blogis jagas keedetud kondenspiima ideed. Minu üks lapsepõlvemälestusi on see, kui sõbranna juurde külla minnes oli neil alati ta ema poolt valmistatud täidetud vahvlid kondenspiimaga. Kondenspiimaga, mis oli ise kodus keedetud. See oli kui luksus. Mõnusalt magusad karamellised vahvlid ning kui Mari-Liis oma blogis dulce de leche retseptiga välja tuli, siis ei jäänudki muud üle kui ka ise see kondenspiima keetmine üks kord ära katsetada. Seda võin ma küll öelda, et järgmine kord ma seda keetmise rallit enam südasuvel suure kuumusega ette ei võta. Kannatasin natuke üle kahe tunni ära, et seda purki keeta ja siis sai kuumakannatus otsa. Köögist oli saanud ametlikult saun. Ja tänu lühemale keetmise ajale jäi ka lõpptulemus natuke heledam kui ma soovisin, kuid maitses see eest hea.

Keedetud kondenspiim

Retsept pärit blogist “Siit nurgast, sealt nurgast“:
tõsta kinnine kondenspiimapurk potti külili ja vala peale vett. Vett peab olema nii palju, et purk oleks kogu keetmise ajal korralikult kaetud.  Purk ei tohi jääda kuivale! Jälgi kindlasti keetmise vahepeal, et vett pole liigselt aurustunud. Vesi võiks keeda vaiksel mulinal, mitte hirmus suure hooga. Keeda kondenspiimapurki 2-3 tundi. Mida kauem keeta, seda paksemaks ja tumedamaks kondenspiim muutub.
 
Keedetud kondenspiimaga vahvlid
 
1 purk keedetud kondenspiima
1 pakk suuri vahvlilehti
 
Määri keedetud kondenspiim vahvlilehtedele ning tõsta vahvlilehed üksteise peale. Pane natukeseks ajaks (a’la 30 min) vahvlid külma, et oleks parem neid tükkideks lõigata.
Lõika sobivateks tükkideks ja naudi 🙂 
 
Keedetud kondenspiima vahvlid
Advertisements

2 Comments Add yours

  1. Leaanyka ütles:

    Hää täidis ka küpsetatud pähklikoorte vahele! 🙂

    1. kirsiku ütles:

      Jah need küpsetatud pähklikoored on teine lapsepõlve mälestus. Kahjuks ei ole nüüd enam seda pähklikoorte küpsetamise masinat kuskilt saada.

Jaga oma mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s