Särtsakas suvejook

Iga korralik piknik või suveõhtune grill nõuab väljuhäälselt juurde ka head jooki. Ma ei ütle, et poest müüdavad veinid, õlled, siidrid ja teised suvised joogid halvad oleksid, kuid isetehtud-hästitehtud suvine vürtsikas jooks maitseb kõigile kindlasti paremini. Ja lisaks on selles särtakas suvejoogis sees ka veel marjad ehk siis jook ja värske magustoit ühes. Ahjaa jook ja marjad ainult täiskasvanutele.

Kes aga väga tšillist ei taha peab, siis jälgima kindlasti tšilli kogust ning vajadusel tšillitükid hiljem joogi seest välja võtma. Kui jooks seisis suuremas nõus, siis tšilli vürtikus ei tulnud nii ruttu esile. Kui aga sama jook oli seisnud mul juba jupp aega klaasis, siis andis ka juba väike vürtsikus ikka tunda.

Ja niipalju võin juba eelinfoks öelda, et kel huvi seda jooki reaalselt proovida, siis ka sel aastal aitab Kirsiku retseptiriiul kaasa ühe Augustiunetuse kohviku toimimisel. Sellest aga täpsemalt juba peatselt 😉 

Särtsakas suvejook

200 gr kirsse

200 gr viinamarju

1 kg arbuusi

1 l viinamarjamahla (punast)

1 tšillikaun

1 tl riivitud ingverit

1 pudel (0,75 l) vahuveini

Lõika arbuus kuubikuteks. Pane kirsid, arbuus ja viinamarjad suurde kannu või kaussi. Lisa mahl, seemnetest puhastatud ja tükeldatud tšilli ning riivitud ingver. Sega korralikult läbi. Vala juurde vahetult enne serveerimist külm vahuvein.

Retsepti päriolu: 100 rooga – suvetoidud. 

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s