Punasesõstra-küpsisetort

Küpsisetordi retsepti on kohati isegi imelik postitada, sest see on ju nii lihtne ja tavaline retsept ning kindlasti on küpsisetortidest mustmiljon erinevat retsepti. Igaühel meist oma lemmikretsept ja oma firmaretsept. Kuid ega selle koogi retsept ei olegi niivõrd retsepti pärast, vaid pigem meeldetuletuseks, et kui lihtsalt ja kiirelt valmib üks maitsev kook.

Seekorde küpsisetort sündis tegelikult nii öelda sunniviisiliselt. Nimelt oli  saabunud üks iga-aastane tähtpäev, mille puhul ma keeldusin torti tegemast ja üldse igasugust tavapärast sünnipäevakraami meisterdamast. Aga kuna külmkapis oli üks pakk kohupiima ja vahukoort, mille tarbimise tähtajad olid kätte jõudnud, tuli neist midagi valmistada. Ja nii sündiski minu MA EI TEE SÜNNIPÄEVATORTI 🙂 Lihtsalt ja kiirelt. Ja nagu ikka, sellistest „äkki tehtud“ asjadest, sai sellest koogist väga maitsev üllitis. Parajalt hapukas, kuid samas mahlane ja mõnus kohupiimane. Ning vallatult roosa. Kui tavapäraselt öeldakse, et mida vanem eit, seda roosam kleit, siis nüüd võib öelda selle tordi põhjal, et mida vanem eit, seda roosam tort 🙂

 

3 pakki heledaid küpsiseid

200 gr kohupiima

200 ml vahukoort 35%

1 dl suhkrut

1 tl vaniljesuhkrut

3 dl punaseid sõstraid (ise kasutasin külmutatud)

u. 1 dl punase sõstra mahla

kaunistamiseks soovitatavalt roosasi nonparelle

Vahusta omavahel kohupiim ja vahukoor, lisades segule samuti suhkru, vaniljesuhkru ja punased sõstrad.

Lao kandikule valmis esimene küpsistekiht. Niisuta neid vähese mahlaga. Küpsistele laota peale sõstrakohupiim. Lao kohupiima peale taas uus kiht küpsiseid. Küpsised niisuta taas mahlaga. Taaskord kohupiima kord. Ehk siis küpsised-mahl-kohupiim ja seda ringi jätka seni kuni küpsised on otsas. Jälgi vaid, et viimaseks kihiks jääks kohupiima kiht. Kui tort valmis pane see 3-4 tunniks külmakappi. Kaunista endale meelepäraselt.

Ja ilusat maailma parima ja lihtsaima koogi nautimist!

Advertisements

Jaga oma mõtteid

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s